Próbna ewakuacja

Podsumowanie z praktycznego sprawdzenia ewakuacji i warunków ewakuacji ludzi z budynku Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Pasteura 1

W dniu 21 czerwca 2017 roku o godzinie 10.30 przeprowadzone zostały ćwiczenia z praktycznego sprawdzenia organizacji i warunków ewakuacji po uprzednim powiadomieniu Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej. (Dz. U. Nr 109, poz. 719 Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 7 czerwca 2010 r.)

Celem przeprowadzenia ćwiczeń ewakuacyjnych było sprawdzenie przygotowania budynku  i pracujących w nim ludzi do sytuacji rzeczywistego zagrożenia. Czas reakcji pracowników na dźwięk z sygnalizatorów akustycznych wyniósł około 1 minuty. Całkowity czas ewakuacji ludzi od momentu ogłoszenia alarmu do chwili opuszczenia budynku przez wszystkie osoby budynku wyniósł 4 minuty i 56 sekund.

Zalecenia pokontrolne

Data publikacji: 28 czerwca 2017